سنگ گلسار
خانه / استخراج سنگ و روش های مرسوم / سیم برش الماسه کوهبری

سیم برش الماسه کوهبری

استخراج سنگ با سیم برش الماسه

یکی از پرکاربردترین روش های استخراج سنگ از معادن سیم برش است. در ادامه به توضیح اجمالی در مورد اجزای سیم برش الماسه و نحوه کاربرد آن می پردازیم.سیم برش از اجزای زیر تشکیل شده است:سیم ،مهره الماس دار،فنر،فاصله دهنده و پیچ و مهره های دو سر.دو روش برای تولید مهره های الماس دار وجود دارد:روش روکش دادن الکترولیزی و روش اشباعی یا آغشتن مواد.از جمله مزایایی استفاده از سیم برش الماسه جهت استخراج سنگ می توان موارد زیر را نام برد:

طول عمر بسیار خوب،کیفیت برش بالا،سرعت برش خوب،پایین بودن هزینه سرمایه گذاری اولیه،نیاز به کنترل و نظارت کمتر

روش کار

جهت استفاده از سیم برش الماسه ابتدا دو چال عمود بر هم بر روی سنگ ایجاد شده و سپس سیم الماسه از آن عبور داده  و با استفاده از دستگاه سیم بر که در یک جهت معین به طور دایم روی سنگ حرکت داده می شود و بلوک سنگ جدا می شود. دستگاه سیم بر شامل سیم الماسه به طول ۲۵ تا ۴۵ متر (حداکثر ۱۵۰ متر) است دستگاه بر روی یک ریل قرار دارد که بر روی آن عقب و جلو می شود. تعداد سیگمنت ها در هر متر طول سیم الماسه به حدود ۳۳ عدد است که به فواصل ۲۵ تا ۳۲ میلی متر از یکدیگر قرار می گیرند.

نیروی کشش سیم که حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم است به صورت ثابت حفظ می شود. دستگاه وینچ معمولاً در فاصله ۵ الی ۸ متری سینه کار قرار می گیرد. بدین ترتیب حدود ۱۵ متر از سیم الماسه به طور آزاد کار می کند. به منظور خنک کردن سیم الماسه باید پیوسته آب وارد شیار سنگ شود. حداقل آب مورد نیاز ۶ تا ۸ لیتر در ده دقیقه است که توسط پمپ آب پیش بینی شده در معدن و از مخازن آب تأمین خواهد شد.

امروزه شرکت هاو کارگاه هایی در زمینه تولبد دستگاه سیم برش و سیم برش الماسه کار میکنند. جهت اطلاع از قیمت انبوه سیم برش الماسه  و دستگاه سیم برش الماسه می توانید با کارشناس ما ارتباط بگیرید.

 

 

مدیر فروش آقای یاوری
راه های ارتباطی: شماره موبایل: 09162363312 آدرس کانال: channel@golsarstone آدرس سایت: https://golsarstone.ir پست الکترونیکی: golsarstone2019@gmail.com
سنگ گلسار