سنگ گلسار
خانه / جدول سنگی / مزایایی و مشخصات سنگ کریستال

مزایایی و مشخصات سنگ کریستال

سنگ کریستال را بیشتر به دلیل صدای ضربه که شبیه ظروف چینی هست اصطلاحاً سنگ چینی می نامند و از خانواده سنگ مرمریت می باشد. سنگ کریستال  نسبت به سنگ چینی دارای دانه بندی درشت تری هست.

سنگ کریستال خالص سفید رنگ و بسیار درخشان است ولی عمدتاً این نوع سنگ خاکستری تیره تا روشن با رگه های طوسی،سیاه و زرد می باشد.مرسومترین روش استخراج آن از معدن به وسیله سیم برش الماسه می‌باشد.

برخی خواص سنگ کریستال

جذب آب این نوع سنگ معمولا کمتر از ۱ درصد است . وزن مخصوص آن۲٫۷تن بر متر مکعب است .مقاومت سنگ کریستال در برابر هوازدگی سطحی و عمقی بطور خوب است .

کاربردهای سنگ کریستال

در سالهای گذشته استفاده از این نوع سنگ در نمای ساختمان بسیار زیاد بود ولی به دلیل نداشتن تنوع رنگ امروزه برای نمای ساختمان کمتر استفاده می شود.

این نوع سنگ به دلیل خواص منحصر به فردش برای جدول کشی و سنگ فرش بهترین انتخاب می باشد.البته برای نمای ساختمان و راه پله نیز با توجه به معماری و طراحی ساختمان پیشنهاد می شود.از این سنگ برای ساخت مصنوعات سنگی هم می توان استفاده کرد. کیوبیک سنگ کریستال نیز مانند تراورتن و گرانیت مصرف میشود.

استفاده از این نوع سنگ بصورت جدول بسیار مفید و زیبا میباشد و از موارد استفاده  آن میتوان به بازسازی پیاده رو و جوی آب خیابان ولیعصر تهران  اشاره کرد.در این طرح تمامی جداول از میدان تجریش تا میدان راه آهن  تهران از سنگ کریستال لایبید بدون فرآوری مورد استفاده قرارگرفته است که در قسمتهایی ازجدول تیشه ای استفاده شده  است.در بعضی از قسمتهای کف نیز از کیوبیک گرانیت ودر بعضی کیوبیک کریستال نیز استفاده شده است.

از مهمترین معادن این سنگ می توان به معادن لایبید و بروجرد اشاره کرد.

جهت تهیه و اطلاع از قیمت انواع سنگ جدول کریستال میتوانید با کارشناس ما در ارتباط باشید.

 

مدیر فروش آقای یاوری
راه های ارتباطی: شماره موبایل: 09162363312 آدرس کانال: channel@golsarstone آدرس سایت: https://golsarstone.ir پست الکترونیکی: golsarstone2019@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مرغوبترین جدول سنگی کریستال

فروش عمده جدول سنگی کریستال لایبید

فروش عمده جدول سنگی کریستال کریستال لایبید در مجموعه سنگ گلسار انجام می شود کارشناسان …

سنگ گلسار